Mesafeli Satış Sözleşmesi - Esen Design | Kadın Aksesuar & Takı & Kozmetik & Çanta
truck  SİPARİŞLERİNİZ 24 SAAT İÇİNDE KARGO'DA!
Esen Design | Kadın Aksesuar & Takı & Kozmetik & Çanta
Çağrı Merkezi
Mesafeli Satış Sözleşmesi

MADDE 1- TARAFLAR

1.1- SATICI:ESENGÜL DEMİRYÜREK

Ünvanı : HÜRRİYET MAH. AHMET YESEVİ CAD. NO: 142 B BAHÇELİEVLER/ İSTANBUL
Telefon :0542 363 21 26
Fax :
E-mail:destek@esendesing.com.tr    

1.2- ALICI:

Adı – soyadı : [fatura-isim]

Adresi : [fatura-adres]

Telefon : [telefon]

E-mail : [eposta]

MADDE 2- KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın SATICI’ya ait Közen Bujiteri San. ve Tic. Ltd. Şti. internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

Tarih : [tarih]

Ürün Adı Adet Toplam Ürün Tutarı

[urun-listesi]

(Fatura, sipariş özeti ve müşteriye gönderilen e-postada yer almaktadır.)

Ürünlerin cinsi ve türü,miktarı,marka/modeli rengi satış bedeli yukarıda belirtildiği gibidir.

Ödeme şekli: [odeme-yontemi] Sipariş özeti ve müşteriye gönderilen e-postada yer almaktadır.

Teslimat adresi:
İsim: [kargo-isim]
Adres: [kargo-adres]
Sipariş özeti ve müşteriye gönderilen e-postada yer almaktadır.

Toplam Tutar : [toplam-tutar]
Sipariş özeti ve müşteriye gönderilen e-postada yer almaktadır.

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER

4.1- ALICI ELMAS BİLİŞİM GIDA TEKSTİL VE DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
4.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 3 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI’nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.
4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesininden SATICI sorumlu tutulamaz.
4.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım klavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.
4.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI’ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI’nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI’ya ait kredi kartının ALICI’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI’ya ödememesi halinde, ALICI’nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI’ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI’ya aittir.
4.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.
4.8- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için SATICI’ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.

4.9- SATICI stokda olmayan ürün için ALICI nın siparişini bekletmemek adına aynı bedelde farklı bir muadil ürün göndörebilir. ALICI bunu peşinen Kabul etmiş sayılır.
4.10- Tüm Kargo bedelleri ALICI ya aittir.
4.11- ALICI toptan ticari ürün aldığının farkında olup iptal, iade ve değişim hakkının olmadığı bilmektedir.

4.12-ALICI Toptan ticari ürün aldığının farkında olup %5 e kadar problemli ürün çıkabileceğinin farkındadır.

MADDE 5- CAYMA HAKKI

ALICI, Toptan Ticaret Cayma Hakkı Kullanılamaz.

MADDE 6- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

-Taşınabilir Bilgisayar (Orijinal işletim sitemi kurulduktan sonra iade alınmayacaktır.)
-Her türlü yazılım ve programlar
-DVD, VCD, CD ve kasetler
-Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b)
-Hür türlü kozmetik ürünleri
-Takı,Küpe,Yüzük,Bileklik

MADDE 7- YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI’nın veya SATICI’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SATICI

ESENGÜL DEMİRYÜREK

ALICI

[fatura-isim]